Szukaj:Słowo(a): Trenu XIX
Sekcja: Prezentacje maturalne Data: 22 Grudzień 2007, 00:03
Wypowiedzi: 3
Wyświetlono: 583
Z pewnością Maryja ;
Demeter z Mitologii;
Matka z Trenu XIX -J. Kochanowski;
A. Mickiewicz "Dziady III" - pani Rollison;
J. Słowacki "Balladyna" - Matka Balladyny i Aliny;
F.M. Dostojewski "Zbrodnia i kara" - Katarzyna Iwanowna, macocha Soni;
B. Prus "Antek" - Matka Antka i Rozalki;
G. Zapolska "Moralność pani Dulskiej" - pani Dulska;
W. Reymont "Chłopi" - Hanka;
Z. Nałkowska "Granica" - pani Żancia;
W. Gombrowicz "Ferdydurke" - pani Młodziakowa;

ale jest jeszcze wiele przykładów.
Sekcja: MEN Data: 2009-01-22, 22:49
Wypowiedzi: 66
Wyświetlono: 718
Cytat:
Och, wybaczy Pani. Moja kultura nie pozwala mi przejść obok skrajnej głupoty, wręcz przeciwnie. Każe mi przystanąć, pokazać ją palcem i krzyknąć: "Uwaga, niebezpieczny d**". I właśnie to robię.

Cytat:
Dlaczego mamy doprowadzać do tego, że osoba, która ma się za inteligenta, nie wie gdzie leży jez. Bajkał, kim był Ignacy Paderewski, kto skomponował toccatę i fugę d-moll, jak wygląda wzór chemiczny etanolu, czym jest silnia i tak dalej?

Cytat:
Jakoś nie wydaje mi się, żeby osoba potrafiąca powiedzieć coś na temat "Trenu XIX" lub umiejąca wykazać cechy roślin okrytozalążkowych miałaby sobie gorzej poradzić na rynku pracy od tłuka, który nie ma pojęcia o bożym świecie. Jak na razie Wasza argumentacja opiera na tym, że ludzie są zbyt głupi, by jednocześnie mieć wiedzę historyczną i potrafić sobie znaleźć pracę. Średnio rozgarnięty troglodyta potrafi sobie znaleźć pracę, nie mając nawet matury, Waszym zdaniem uczeń liceum ogólnokształcącego jest od niego głupszy?


Bo Pan nie zauważa jednej drobnej różnicy, świat się ruszył do przodu. Stety albo niestety dzieci spędzają ogrom czasu choćby przy komputerach. Powszechny dostęp do d o praktycznie każdej informacji to fakt. Niech pan przekona 11 że potrzebuje olbrzymiej wiedzy historycznej kiedy on powie że kiedy będzie jej potrzebował to wie gdzie ją znaleźć. Wyjście jest jedno - musimy doprowadzić do sytuacji gdzie on sięgnie do zasobów jakich ma dostęp, a nie będzie szkoła zirytowany, znudzony, zdenerwowany. Bo wtedy może i na chwile faktycznie będzie znał pewien fragment historii ze szczegółami tylko że będzie to chwila a ona szybko przemija. Czy to oznacza że ma jakieś szczególne duże pojęcie o świecie? Wątpię. To znaczy że stworzyliśmy katastrofalny system edukacji który jest niedostosowany do obecnych czasów. Chyba nie tędy droga.
Sekcja: Matura Data: 13.05.2008 10:39
Wyświetlono: 286
WITAM! W PIATEK MAM USTNY Z POLSKIEGO. MOJA PREZENTACJA DOTYCZY MOTYWU SNU. JAKO PRZYKLADY ODNOSZE SIE DO BIBLII MITOLOGII FRASZKI DO SNU TRENU XIX MAKBETA PROCESU I SKLEPÓW CYNAMONOWYCH. MOGLBY MI KTOS POWIEDZIEC O CO MNIE MOGA ZAPYTAC??? PROSZE O POMOC
Sekcja: Zadania Data: 2 Marzec 2008, 19:00
Wypowiedzi: 1
Wyświetlono: 1210
Witam Was. Potrzebuje planu wydarzeń Trenu XIX. Nie wiem jak mam go zrobić bo nie rozumiem go do końca.
Proszę o pomoc.
Sekcja: Archiwum Data: Śro 19:27, 31 Paź 2007
Wypowiedzi: 2823
Wyświetlono: 22098
A ja musze się uczyć na pamięć "Trenu" Kochanowskiego ;/ Są trzy opcje: pierwsza to 'Tren VII' ale najwyższa ocena jaką idzie dostać to db, druga to 'Tren X' a z niego najwyższą ocene jaką można dostać to bdb i jest trzecia możliwość 'Tren XIX' z którego można dostać nawet cel. xD więc chyba zaczne się uczyć 'Trenu XIX'
Strona 1 z 1 1

>